• odra.jpg
  • chaber.jpg
  • rzepak.jpg
  • czerna2.jpg
  • czerna1.jpg
Start
wtorek, 25 lutego 2020
ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE 2017 W GMINIE ŻUKOWICE Drukuj
wtorek, 30 maja 2017
altW sobotnie popołudnie 27 maja boisko sportowe w Czernej stało się areną zaciętej rywalizacji strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Gminy Żukowice.

Zanim jednak rozpoczęły się zawody odbyła się uroczysta msza polowa w intencji strażaków z Gminy Żukowice. Msze odprawił ks. Edward Białas z Brzegu Głogowskiego. Część główna – zawody strażackie poprzedzone zostały minutą ciszy dla tragicznie poległych strażaków z JRG 1 w Białymstoku.
Do turnieju rozgrywanego pod czujnym okiem sędziów, którym przewodził przedstawiciel Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie, młodszy kapitan Grzegorz Karpiński stanęły jednostki OSP z Brzeg Głogowski, Czerna, Kłoda, Kromolin. Zawody składały się regulaminowo z dwóch konkurencji.

Najlepszą drużyną okazali się strażacy ochotnicy z Brzegu Głogowskiego, wyprzedzając drużynę z Kłody o 0,25 pkt, trzecie miejsce OSP Czerna. Na kolejnym miejscu czwartym znaleźli się strażacy z Kromolina.

Wyniki:
1 miejsce OSP Brzeg Głogowski 102pkt
2 miejsce OSP Kłoda 102,25pkt
3 miejsce OSP Czerna 113,6pkt


Podczas zawodów można było skosztować pysznej kuchni polowej oraz kiełbasek przygotowanych przez mieszkańców Czernej. Puchary, nagrody oraz dyplomy wręczyli Wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP druh Ryszard Kondraciuk, Komendant Gminny OSP druh Jarosław Szmidt. Nagrody Ufundowali Wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn, Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak i Radny Powiatu Kamil Halarewicz.

Tradycyjnie już na zawodach strażackich zostały wręczone odznaczenia oraz Medale dla zasłużonych druhów OSP.

Srebrny Medal za Zasługi Dla Pożarnictwa
    Skokowski Adolf  

Brązowy Medal za Zasługi Dla Pożarnictwa
    Gołyga Marek
    Skokowski Waldemar
    Wołoszyn Krzysztof  

Odznaka Strażak Wzorowy
    Rokosz Michał
    Szczepański Marcin
    Gniewosz Grzegorz
    Markowski Daniel
    Pazoła Dawid
    Garbaty Jarosław
    Kaniewski Paweł
    Skokowski Michał

Wójt Gminy podziękował organizatorom za przygotowanie techniczne obiektu i urządzeń do przeprowadzenia zawodów oraz za obsługę i nadzór nad sprawnym przebiegiem rywalizacji. Przeprowadzane co roku zawody sprawdzają poziom wyszkolenia i umiejętności jednostek OSP. Przy okazji jest to sprawdzian własnych możliwości, poznanie swoich słabych stron, co pozwala w przyszłości przygotować się lepiej do prawdziwych działań przeciwpożarowych. Mimo tego, iż w tym roku większość z uczestników postawiło na dobrą zabawę, to nie zabrakło również zaciętej rywalizacji o czołowe miejsca i tytuł najlepszej jednostki OSP w Gminie Żukowice, która będzie reprezentować Gminę Żukowice na Powiatowych Zawodach Strażackich.

Nie rywalizacja była jednak najważniejszym elementem zawodów, a możliwość spotkania się, poznania i wspólnej integracji.

Dziękujemy Gospodarzom zawodów jednostce OSP Czerna za bardzo dobre przygotowanie oraz przeprowadzenie zawodów oraz wszystkim zaangażowanym mieszkańcom  wsi Czerna.

Galeria zdjęć


 
 
Top! Do góry